Hangi Şehir Hangi Markayı Tercih Ediyor?

ikinci el oto temmuz satışlarıİstanbul, Ankara ve İzmir’de ikinci elde en çok tercih edilen otomobiller ve fiyatları.


Tasit.com’un araştırmasına göre her üç ilde de en çok satılan araç Renault. İstanbul ve Ankara’da Megane, İzmir’de ise Clio tercih ediliyor.


İstanbul’da Renault’dan sonra daha çok Volkswagen Golf, Fiat Linea, Opel Astra ve Ford Focus en fazla satılan modeller arasında.


Ankaralıların tercihleri Megane’dan sonra, Opel Astra, Ford Focus, Volkswagen Passat ve Tofaş Şahin’den yana. İzmirliler ise tercihlerini daha çok Tofaş Şahin, Opel Astra, Fiat Palio ve Ford Focus’tan yana kullanıyorlar.


Markaların illere göre model dağılımına baktığımızda bazı markaların her üç ilde de aynı modelinin revaçta olduğunu görüyoruz. Opel Astra, Ford Focus, BMW 3 Serisi, Hyundai Accent ve Tofaş Şahin her üç ilde de farklı sıralamayla da olsa popüler. Diğer markalardaysa model tercihleri illere göre farklılık gösteriyor. Örneğin İstanbul’da Fiat’ın Linea modeli daha fazla satılırken, Ankara’da Tempra, İzmir’de ise Palio modeli daha fazla tercih ediliyor. İstanbul’daki Volkswagen severler Golf tercih ederken, Ankara ve İzmir’dekiler Passat tercih ediyor. Aynı şekilde Peugeot’nun İstanbul ve İzmir’de 307 modeli daha fazla satılırken, Ankara’da 206 modeli daha çok tercih ediliyor. Mercedes İstanbul’da C-180 Blue Efficiency modeliyle, Ankara’da 200 E modeliyle popüler, Ankara’da ise ilk on tercihte yer almıyor.


Honda Civic ise yalnızca İzmir’de en fazla tercih edilen modeller arasında yer alıyor.


İşte en çok tercih edilen bazı modellerin ortalama fiyatları:


Renault Megane 1.5 dCi Dynamique 47.500 TL


Volkswagen Golf 1.6 Comfortline 25.000 – 30.000


Fiat Linea 1.3 Multijet Active Plus 30.500 TL


Opel Astra 1.3 CDTI Enjoy 38.500 TL


Ford Focus 1.6 TDCi Trend 36.000 TL


BMW 3 Serisi 316i


Hyundai Accent Era 1.5 Era CRDi Team 14.000 TL


Mercedes – Benz C 180 BlueEfficiency Avantgarde


Peugeot 307 1.4 HDi XR


Tofaş ŞahinHangi Şehir Hangi Markayı Tercih Ediyor?

0 yorum:

Yorum Gönder

Share

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More